Proletěli jsme se balónem s Lucky Balon

Vyzkoušeli jsme pro vás služby společnosti Lucky Balon, se kterou jsme se vznesli nad naši krásnou zemi a absolvovali let balonem.

Společnost Lucky Balon je zatím poměrně mladá. Spolu se společností HaBalon tvoří příjemnou skupinu mladých lidí, kteří podlehli vášni balónového létání. A to nejen toho zážitkového, ale rovněž sportovního.

Možná si říkáte, jak je možné sportovat nebo závodit v něčem takovém jako je balónové létání. Zpočátku jsme tomu také nevěřili, dokud nám to nebylo vysvětleno. Cílem je vždy se z předem daného bodu A dostat do přesně daného bodu B, a to jen pomocí nutné dávky zkušeností pilota a znalosti větrů v různých výškách nad zemí.

Úplně prvními pasažéry balónového létání byli kohout, beran a kachna v roce 1783. Tehdy bratři Montgolfierové vyrobili první prototyp takového balónu z taftu, na kterém byl zavěšen rošt s hořící slámou a prostorem pro posádku.

Naše první zkušenost s balónem bohužel nebyla úplně příjemná. Po pečlivě vybraném místě pro start a několika minutách práce s rozložením balónu a jeho nafouknutí začal foukat dosti silný vítr. Ten bránil bezpečnému vzletu – holt známé pořekadlo „větru a dešti neporučíš“ se uvedlo do praxe. A to jsme navíc byli ve stálém kontaktu s meteorologem z nedalekého letiště.

Pilot se proto rozhodl náš vzlet zrušit a odložit na jiný termín.

Při našem druhém pokusu šlo vše jako na drátkách. Příjemný doprovod ve formě letušky se neustále staral o naše žaludky drobným pohoštěním a celkově o klidnou atmosféru, než bylo vše připraveno ke startu.

Šťastně jsme tedy odstartovali a velice tiše jsme vystoupali vzhůru nad naše příbytky, louky a lesy. Nechávali jsme se unášet mírným větrem a kochali se nádhernými scenériemi okolních pohoří a pomalu zapadajícího slunce.

Pilot nám neustále říkal, jakou rychlostí letíme a v jaké výšce se nacházíme. Mezi tím jsme v údolích klesali tak, že jsme malém lízali antény košem balónu a zdravili se s místními usedlíky. Bylo velice zajímavé pozorovat, jak tento dopravní prostředek budí vzrušení a pozornost. Najednou pod námi zastavovala auta, lidé vysedávali, na zahrádkách lidé přestávali pracovat a přátelsky nám mávali.

Uběhlo asi 70 minut letu a pomalu jsme hledali místo přistání. Klidně a hladce jsme přistáli přesně na vyhlídnuté mýtině pod lesem. Ani jsme nevěřili, že už jsme opravdu na zemi.

Po tomto netradičním a mimořádném zážitku následovala příjemná tečka celého našeho programu – křtění vzduchoplavce. Absolvovali jsme totiž vůbec první let balónem. Následovalo výtečné pohoštění uprostřed louky a slavnostní přípitek sektem na počet našeho zdárného letu.

Vše bylo načasované jako hodinky. Příjemný personál se o nás staral od samého počátku až do chvíle, než nás přivezli zpět k domovu. Jsme přesvědčeni, že tohle nebyl zdaleka náš poslední let.

Udělejte také radost sobě nebo svým blízkým a proleťte se s Lucky Balon nebo HaBalon, stojí to za to! Můžeme jen doporučit.

Obdobný zážitek můžete zažít i díky naší soutěži na chlapskazona.cz. Vyhrajte jeden vzduchoplavební lístek od společnosti Lucky Balon – podmínky soutěže naleznete ZDE.

Sdílet na sociální síti

Podělte se o váš komentář přes:

Facebook
Chlapská zóna