Tip: Jeden akumulátor pro celou dílnu

Většina z nás vlastní aku šroubovák, aku vrtačku nebo další akumulátorové nářadí. S tím souvisí nutnost mít doma víc akumulátorů a nabíječek. Pokud si hrajeme s více kousky aku nářadí, z dílny se nám pomalu ale jistě stává „akumulátorová dobíjecí stanice“. Znáte to také? Máme pro vás vychytávku…

Aku nářadí chytře

Zajímavou možností, jak neskladovat akumulátory a nabíječky a také ušetřit pěkných pár korun, je mít jeden typ akumulátoru pro více různých nářadí. S touto kompatibilitou přichází například česká firma HECHT, konkrétně v sérii produktů HECHT ACCU program 1278.

Podívejme se na to celé trochu podrobněji: S jedním typem akumulátoru zde obsloužíte LED svítilnu, rázový utahovák, excentrickou brusku, úhlovou brusku, přímočarou pilu, pilu ocasku, okružní pilu, šroubovák/vrtačku a šroubovák/příklepovou vrtačku. Stačí, když si vyberete, které nářadí je to pravé do vaší dílny.

Neutrácejte zbytečně

  • Moderní lithiové akumulátory nejsou nejlevnější a jejich životnost není neomezená. Jednou za několik let musíme koupit nové. Pokud vlastníme nekompatibilní aku nářadí, opakovaně investujeme do různých typů akumulátorů.
  • Když máme akumulátory zvlášť pro každý typ nářadí, obvykle je nepoužíváme tak často. Mohou tedy relativně rychle degenerovat a snižuje se jejich životnost.
  • Pokud lithiové akumulátory zapomeneme delší dobu nabíjet, může dojít dokonce k jejich trvalému poškození. (Máme-li více různých typů akumulátorů, nabíjíme je zpravidla méně často, než když máme jeden „kompatibilní“ na vše.)
  • Ušetříte nejen při provozu, ale také při samotné koupi nářadí: Nemusíte kupovat každý nový kus nářadí za cenu, v níž je vždy a znovu započítána hodnota akumulátoru a nabíječky.

Aku nářadí je praktické a univerzální

Aku nářadí není jen doménou profi kutilů, ale zkrátka každého, kdo nechce být omezován kabely – máte jej kdekoli a kdykoli po ruce. Chcete vyvrtat v plotě díru na druhé straně pozemku? Aku nářadí je ihned připraveno k použití a netaháte se s přívodními kabely. Můžete jej – samozřejmě – použít i všude tam, kde není přívod elektrického proudu. Další (nemalou) výhodou aku nářadí je, že je napájeno bezpečným napětím, a tak vám nehrozí úraz elektrickým proudem.

O značce HECHT

Českou značku HECHT máte v povědomí nejspíš jako výrobce zahradní a dílenské techniky, kromě toho ale vyrábí třeba venkovní nábytek, grily, nadzemní bazény, elektrokola, čtyřkolky a dětská elektrická auta. Její prodejny najdete po celé republice, a budete-li něco potřebovat, otevřeno mají také o víkendech. Další zajímavosti a tipy najdete na Facebooku: www.facebook.com/hecht.cz

Sdílet na sociální síti

Podělte se o váš komentář přes:

Facebook
Chlapská zóna