Tip pro milovníky aut se čtyřmi kruhy ve znaku: Audi Muzeum Ingolstadt

Milovníkům a příznivcům aut se značkou čtyř kruhů by rozhodně nemělo uniknout Audi Muzeum v Ingolstadtu. V moderní prosklené budově kruhového půdorysu jsou vystaveny desítky vozidel, které mapují více než stoletou éru německé automobilky. Pokud se chcete dozvědět všechno o značce Audi, pak je návštěva muzea v Ingolstadtu tím pravým.

Muzem Audi sídlí v bavorském městě Ingolstadt už od roku 2000. Na ploše přes 77 000 čtverečních metrů v několika budovách můžete obdivovat nablýskaná auta a motocykly, které hrály klíčovou roli v dějinách německého automobilismu. Strávit zde můžete hodiny a nudit se rozhodně nebudete.

Stálá expozice čítající 50 automobilů a 30 motocyklů je rozdělena do dvou období –  to první zahajuje rok 1899, druhé reprezentuje poválečný vývoj od roku 1946 do současnosti.

Spatřit zde můžete například nejstarší model Horch z roku 1903 či elegantní veterány z 30. let nebo meziválečné motocykly.

V muzeu je k vidění i proslulý model Audi 100 z roku 1968, s nímž přišel podstatný zlom ve vývoji modelů značky nebo modely ze 70. a 80. let, jež byly předznamenáním současných modelů, či Audi Rallye Quattro.

Některá vozidla jsou umístěna v jednom z nejodolnějším výtahu páternoster na světě. Celkem se takto pohybuje 14 exkluzivních modelů.

Exponáty doplňují dobové dokumenty a velkoformátové fotografie. Muzeum si můžete prohlédnout sami nebo s průvodcem.

Návštěvníci mohou i na vlastní oči nahlédnout do tajů výroby v samotné továrně. Vybrat si můžete mezi různými typy prohlídek – od té, co vás provede celou výrobou, až po speciální prohlídky lakoven či karosáren.

Sdílet na sociální síti

Podělte se o váš komentář přes:

Facebook
Chlapská zóna